Sipariş KoşullarıÖdeme Seçeneklerimiz

Kapıda Nakit Ödeme

Kredi Kartı Tek Çekim

Kredi Kartı Taksitli ( Sadece Maxsimum )

Banka Havalesi ve Ptt


SATIŞ SÖZLEŞMESİ:

1. 18 yaşından küçük kişiler kitaptek'den alışveriş yapamaz. Sitemizde çocuklara yönelik ürünler satışa sunulmaktadır; ancak bu ürünler yetişkinler aracılığı ile satın alınabilir.

2.Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Ancak Üye olmanız durumunda Kitaptek'in sayısız avantajlarından yararlanabilirsiniz.

3.Kitaptek'ten kredi kartı (Visa, MasterCard) Kapıda ödeme, banka havalesi ve ptt havalesi seçenekleri ile alışveriş yapabilirsiniz. Siparişiniz, sistemimizin kredi kartından sipariş tutarının bloke yapıldığı veya yapmış olduğunuz havale tutarının hesaplarımıza ulaştığı tarihten itibaren siparişiniz yürürlüğe girmiş sayılır. 3 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. 


 4.Kitaptek tüm siparişlerinizi yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura ile teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura daha sonra fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %8, dergide %1, müzik, video, dvd, ve kargo için %18 hobi ürünlerinde ise %26'dır.

5.Siparişiniz esnasında fatura, teslimat adresi, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz. özellikle e-posta ve telefon bilgilerinizi kontrol ediniz. Kitaptek satışta bulundurduğu yüzbinlerce ürün içinde an itibarı ile baskısı tükenmiş veya başka nedenle tedarik edilemeyen siparişleriniz için ( ilgili birimimiz tarafından e-posta ile bilgi verir) Ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır. Eger siparişinizi banka havalesi seçeneği ile yaptıysanız bulunamayan ürünlerin bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masraflarından kitaptek sorumlu tutulamaz. Bu nedenle havele ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM'leri kullanarak yapmanızı öneririz.

6.Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin yada her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen yada tamamen yerine getirmelerini yada bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mucbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mucbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mucbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirmemelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mucbir sebep hali 10 (on ) gün süreyle devam ederse taraflardan herbirinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

7.Kargo ve Teslimat, Kitaptek siparişlerinizi Türkiye, Kıbrıs, Yurtdışı olmak üzere, size en güvenli ve kaliteli hizmet sunmayı amaçlayan anlaşmalı kargo firmaları ile gerçekleştirmektedir. Siparişlerinizin alışveriş sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumuyla ilgili info@kitaptek.com'a e-posta gönderebilirsiniz. İlgili birimimiz tarafından kargo takibi yapılarak bilgilendirileceksiniz. Paket teslim alındıktan sonra kargo firması görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılacaktır.Bu yüzden teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler alınmamalı ve kargo görevlisine tutanak tuturulmalıdır. Bu tutanağı 0212 579 38 00 nolu faks numarasına ve ya e-posta aracılığı ile bilgilendirmelidir. Kitaptek sipariş ettiğiniz ürünleri yeniden temin edip, en kısa sürede telimatın tekrarını sağlayacaktır.

8. İptal; Sparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcimizle görüşmeniz veya konu ile ilgili info@kitaptek.com'a e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişiniz kargoya verilmemişse iptal işlemi gerçekleştirilir. Kargoya verilen siparişler iptal edilemez.  Sipariş iptal işleminin gerçekleştirilebilmesi için siparişinizin kargoya verilmemiş olması gerekmektedir. Kargoya verilen siparişlerin siparişi veren tarafından alınmaması (kabul edilmemesi ) durumunda, onaylamış olduğunuz satış sözleşmesi gereği kapıda ödemeli gönderilerde firmamız tarafından ödenen kargo ücreti ve kapıda ödeme bedelini ödemeyi peşinen kabul etmiş bulunmaktadır. 

9. İade; Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orjinal halde (tekrar satışa uygun) sartlara uygun olarak bir hafta (7) gün içerisinde tarafımıza herhangi bir mazeret bildirmemeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonraki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren 1 hafta içerisinde yapılacaktır. Geri ödeme hesaplamasında firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir. Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir yada info@kitaptek.com' a mesaj gönderebilirsiniz.

10.Ödemeler; Ödeme işlemini yaparken sipariş numarasını mutlaka belirtiniz. Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz. Posta Çeki veya Banka Havalesi ile yapılacak ödemelerde siparişler ancak ödeme gerçekleştirildikten sonra gönderilebilmektedir. Bu yüzden gönderilerde gecikme yaşanmaması için dekontun tarafımıza faks yada mail yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. 

11.Kapıda Ödeme, seçeneği ile verilen siparişlerin, adres yetersizliğinden dolayı veya adreste bulunamama gibi veya her hangi bir nedenle müşteri tarafından alınmayan siparişlerin geri iade edilmesi durumunda doğacak her türlü kargo ve kapıda ödeme bedelleri sipariş veren müşteriden tahsil edilir.

12.Müşteri, www.kitaptek.com internet sitesinde sözleşme konusunu oluşturan yukarıda belirtilmiş tüm şartları okuyup tüm ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder. Kitaptek.com'dan alışveriş yapan kişi sözleşmedeki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edip, teyid etmiş sayılır. işbu sözleşme ile düzenlenmiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında kanun kükümleri uygulanır.

 

www.kitaptek.com

Fevzi Çakmak Mah. Şeref Sok. No: 14 / A Sefaköy -  Küçükçekmece / İSTANBUL - TÜRKİYE

 

Kapat