Irvin Yalom Psikoterapi Seti 11 Kitap %40 indirimli Irvin D. Yalom

Irvin Yalom Psikoterapi Seti 11 Kitap

Basım Tarihi: 2012
Dili: Türkçe Stok Kodu: Psikoterapi Seti
Temin süresi 1 gündür.
%10
Baskısı tükendi

Ürün Kampanyada

Kampanyamız stoklarla sınırlıdır

Genel Editör

Irvin Yalom 

Psikoterapi Seti 11 Kitap

Güncel, Pratik, Etkili

Güncel ve etkili tekniklerin pratikte nasıl işlediğini gözler önüne sererek, karşılaşılan tüm vakalar için somut ve pratik çözümler sunmaktadır.

Önsöz, Irvin Yalom

"Bu kitapları okumak, sizi yaptığınız işte daha yetkin olmanızı sağlayacaktır. Klinik örneklerle, somut öneriler kombine edilerek yalnızca ne yapılacağını değil, nedeninin de anlaşılmasına olanak verilmektedir. Her ciltte pratik için teorik bir zemin sunulmakta ve daha sonra hasta için ne yapmalı, pratik görevi ile birlikte değerlendirme, tanı ve tedavi ele alınmaktadır.

Niyetimiz okuru etkilemek, büyülemek yada gizli akademik tartışmalara dipnot koymak değildir. Bunun yerine her bölüm, pratik yapan kişiye pragmatik değer taşıyan bir temel üzere tasarlanmıştır. Aslında, genel editör, cilt editörleri ve bölüm yazarları olarak amacımız tektir. Hastalarımızın hayatlarına önemli, acil ve somut katkılar yapmak.

Anksiyete Terapisi...Çeviri, Uzm.Psk.Dan.Bengi Büyükdere Sf.328

Panik atak, agorafobi ve sosyal fobiler gibi birçok anksiyete bozukluğunun tedavisine yönelik kapsamlı ve güncel bir rehberdir. Alanlarındaki uzman kişiler tarafından yazılan Anksiyete Terapisi bir dizi etkili teknik ve müdahale hakkında yararlı bilgiler sunmaktadır.

Depresyon Terapisi..Çeviri,Psk.Dan.Yasemin Engin Sf.248

"Bu kitap, depresyon çilesini hafifletecek, günümüzde mevcut olan başlıca tedavi yöntemleri ile depresyon tedavisinde sıklıkla kullanılan terapiler üzerine çağdaş bilgiler sunmaktadır."

Evlilik Terapisi Çev.Yeşim Özkardeşler Sf.365

"Evlilik Terapisi'nde, özel terapi kılavuzları, klinik örneklerin bolca kullanıldığı somut öneriler ve ayrıntılı hasta hikayeleri sunulmaktadır. Bu kitap, psikolog, psikiyatr, psikolojik danışman, sosyal hizmetli ve geniş bir profesyoneller için rehber niteliğindedir."

Cinsel Terapi....Çev.Dr.Gökhan Kotiloğlu Sf.352

"Cinsel Bozuklukların Tedavisi, Hem yolun başındaki klinik uzmanlara, hem de tecrübeli terapistlere hitap etmeyi başaran bu kitap, işe yararlılığı kanıtlanmış tavsiyeler ve vaka örnekleriyle dolu. Okuyucu, bu kitapta cinsel bozukluklara sahip hastaların tedavi süreci boyunca rastlanılan özel sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik terapötik yöntemlerle ilgili doyurucu bilgiler bulacaktır.

Alkolizm Terapisi Çev.Uzm.Psk.Treysi Kazmirci,Sf.400

Dizide yer alan "Alkolizm Terapisi", bir alkolizm tedavi modeli sunmakta; yetkin kararlar almada, uzun dönemli iyileşme sürecinde alkoliklere ve ailelerine rehberlik etmede yardımcı ve çok değerli bir kaynaktır.

Alkolizm Terapisi, bağımlı tedavisi konusunda yeni olan öğrencilerin yanı sıra deneyimli klinisyenler için de cazip, çok bilgilendirici harika bir kitap.

Okul Çağı Çocukları Terapisi,Çev.Yeşim Özkardeşler Sy.270

Okul Çağı Çocuklarının Terapisi, okula başlama yaşı ile erken ergenlik dönemi arasındaki çocuklar için etkili ve ehliyetli müdahaleler sunmaktadır. Uzman yazarlar, bu yaş grubuna özgü problemlerin değerlendirilmesi ve tedavi edilmesi için ön saflarda yer alan klinisyenlere ve okuyuculara doyurucu bilgi ve araçlar saplamaktadır. Okul Çağı Çocuklarının Terapisi, hem yaratıcılığı hem de esnekliği cesaretlendirerek; gelişimsel sorunların ve hiperaktivite, depresyon, anksiyete, obsesyon, kompilsiyonlar, fobiler, yeme bozuklukları ve travma ilişkili problemlerin tedavisi üzerine spesifik önerilerde bulunmaktadır. Elinizdeki kitap, altı-on iki yaş arasındaki çocukların tedavisindeki zorlukları çözmede çok yararlı bir rehberdir.

Ergen Terapi Çev.Yeşim Özkardeşler, Sf.365 

Ergen Terapisi, ergen gelişimi üzerine özlü ve güncel bilgiler vermenin yanı sıra anksiyete bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları ve psikoz gibi rahatsızlıkların etkili tedavisi konusunda adım adım rehberlik etmektedir. Ergen Terapisi, ergenliğin biyopsikososyal biyopsisini vermektedir ve insan yaşamının bu en kafa karıştırıcı gelişim aşaması sırasında meydana gelen majör psikopatolojilerin tedavisindeki önemli konuları anlatan açık ve kapsamlı bir kitaptır.

Dissosiyatif Kimlik Boz.Ter.Çev,Psk.B.Büyükdere Sf.375

Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu Terapisi, adlı bu kapsamlı ve orijinal kitapta, alanındaki en seçkin uzmanlar, bu etkileyici fakat yıpratıcı hastalığın tedavileri konusunda en yeni bilgileri sunmaktadır. Dr. Spira, bir gurup deneyimli yazar ile birlikte, dissosiyatif kimlik bozukluğunun etkili tedavisinin mevcut olduğu konusunda umut verici mesajlar vermektedir. İlgili bölümlerde okuyan öğrenciler için de hastalığın değerlendirme ve tedevi süreci hakkında gerekli ve güvenilir bir kaynak niteliğindedir.

Ulaşılması Güç Öğr. Mot.EtmekÇev,Psk.Dan.Simge Esin Sf.160

Okula ilgilerini ve öğrenmek için motivasyonlarını kaybetmiş öğrencilere ulaşmaya çalışmak veya farklı sebeplerden okulda başarısızlığa uğramış veya ilgisi azalmış çok sayıdaki öğrenciyle uğraşmak, bugünün sınıflarında ve okullarında, bütün öğretmenlerin sıkça yaşadıkları, moral bozucu deneyimlerdir. Bu kitapta, siz ilk ve ortaöğretim öğretmenleri ile ulaşılması zor öğrencileri motive etmek üzerine geliştirdiğimiz yaklaşımları paylaşacağız. Elinizdeki kitap en isteksiz öğrencilere bile ulaşabilmek için yeni yollar oluşturmanıza yardımcı olacak etkileşimli bir çalışma kitabı olarak tasarlanmıştır. İnanıyoruz ki, motivasyon ile ilgili aktaracağımız bilğiler ve önereceğimiz stratejiler kişisel olarak sizin için olduğu kadar, öğrencileriniz için de değerli olacaktır.

Öğrenci Başarısızlığını Yenmek Çev,Yeşim Özkardeşler Sf.160

Öğrenci Başarısızlığını Yenmek, Okulun amacı nedir? Notlarla hedeflenen nedir? Öğretmenlerin kullandığı yetenek/zeka bazlı rekabetçi derecelendirme sisteminin nedenleri nelerdir. Böylesi bir yaklaşım çocuklar ve gençler özellikle de kendilerine güveni eksik öğrenciler üzerinde ne tür etkiler yapar? Kitapta bu konular sorgulanmaktadır. "Öğretme ve araştırma tecrübelerimizi kullanarak öğrenme ve başarıyı geliştirmede teşviklerin rolünü inceleyeceğiz. Dercelendirme sistemlerinin resmi yapısına ve motivasyon aracı olarak rollerine bakacağız. Teşviklerin gerçek eğitimsel rolüne seslenerek, teşvikler ve motivasyon hakkındaki çeşitli yanlış inançlara değinecek ve öğrenmeye en çok hangi ödüllerin katkısı olacağını ele alacağız. Son olarak ödül ve teşviklerin, öğrenmeyi, düşünmeyi desteklemek için nasıl düzenlenebileceğini ve uygun motivasyonu göstereceğiz.

% 100 Başarı  Çev. Dr.Ofelya Kabral Sf.300

Kendini Yönetmek, Kararlı Olmak, Katılmak, Göz Göze İletişim, İlk İzlenim, Kişilerle Yakınlık Geliştirme, Kolay Öğrenme Bildirgesi, Toplum Karşısında Konuşmak, Vizyon Nedir, Motivasyon ve Gerksinimler, Telkin Ve Motivasyon, İç Diyalog Ve İç Telkin, Kötü Anıları Değiştirmek, Öğrenmek Nedir, Öğrencilik, Dikkat, Dinlemek, Bellek ve Yapısal Özellikleri, Güçlü Bellek, Kişisel Alğılama ve Öğrenme, Anımsama-Unutma Kuralları, Problem Çözmek, Hızlı Ve Verimli Okumak Ve çok daha fazlası...

Stok Kodu
Psikoterapi Seti
Boyut
13,50 x 21
Basım Tarihi
2012
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
şeyhzade bilgin - 21.07.2015 16:13
Kitaptek bayram öncesi müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Bayram sonrası 2 iş günü içerisinde siparişimi teslim aldım. Ayraç da hediye göndermişler. Kitapları inceleyip site yorumumla bloguma atacağım. Teslimat ve ürün sorunsuz şekilde elime ulaştı. Başarılar Kitaptek!
Kapat